województwo: dolnośląskie
powiat: jeleniogórski
gmina: Jeżów Sudecki
kod i poczta: 58-521
produkcja roślinna: warzywa, sadownicze
produkcja zwierzęca: bydło mleczne, drób
gospodarstwa ekologiczne: ekologiczna produkcja roślinna i zwierzęca
inne rodzaje aktywności: Przetwórstwo, Agroturystyka, Uczestnictwo w tworzeniu krótkich łańcuchach dostaw
wybrane tematy prezentacji:

Technologie przyjazne środowisku i przeciwdziałające zmianom klimatu

Inne

Kontakt za pośrednictwem doradcy:

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu

Zwycięska 8, 53-0333 Wrocław
Wojciech Karkulowski
Technik doradca Dział Technologii Produkcji Rolniczej
wojciech.karkulowski@dodr.pl

71 339 86 56 wew. 216

Data wpisu 7.11.2023

Gospodarstwo Państwa Agaty i Zbigniewa Wolak przejęli gospodarstwo w 1987 roku. W 2001 roku gospodarstwo Państwa Wolak przekształciło się w gospodarstwo agroturystyczne. Dziś gospodarstwo posiada bazę noclegową dla osób chcących obcować z przyrodą Karkonoszy oraz zwierzętami gospodarskimi. Oferta noclegowa poszerzona jest o kulinaria pochodzące z gospodarstwa. Uraczyć się możemy produktami z gospodarstwa oraz okolicznych dostawców.

Gospodarstwo zajmuje się uprawą warzyw i owoców, chowem kur i krów pasących się na pastwiskach przy gospodarstwach. Pozyskiwane płody rolne i produkty odzwierzęce są oferowane dla odwiedzających gospodarstwo turystów. Dzięki całkowitemu zachowaniu zasad produkty ekologicznej gospodarstwo agroturystyczne Państwa Wolak otrzymało certyfikat t Agro Bio Test, potwierdzający najwyższe standardy w produkcji i przetwarzaniu produktów zdrowych i ekologicznych.

Produkty jakimi turyści mogą smakować to przede wszystkim wypiekany na miejscu pieczywo oraz słodkie przekąski, sery krowie czy świeże krowie mleko.

Przykładowe tematy prezentacji.
Główną atrakcją jest możliwość kontaktu ze zwierzętami gospodarskimi, przyglądanie się pracy w gospodarstwie, smakowanie Polskiej kuchni tradycyjnej, funkcjonowanie gospodarstwa ekologicznego