województwo: podkarpackie
powiat: stalowowolski
gmina: BOJANÓW
kod i poczta: 37-433 Bojanów
produkcja roślinna: zboża, miododajne
produkcja zwierzęca: bydło mleczne, drób, pozostałe przeżuwacze
inne rodzaje aktywności: Przetwórstwo, :: RHD (Rolniczy Handel Detaliczny)
Kontakt za pośrednictwem doradcy:

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale

36-040 Boguchwała, ul. Suszyckich 9
Dariusz Kamiński
Główny specjalista d.s. przedsiębiorczości i wiejskiego gospodarstwa domowego
dariusz.kaminski@podrb.pl

723 977 393
17 87015 57

Data wpisu 25.05.2023

Gospodarstwo rolne „Ratajka- manufaktura smaku tradycyjnego” to tradycyjne, rodzinne gospodarstwo wytwarzające sery kozie i krowie, uprawiające stare odmiany pszenicy orkiszowej oraz gryki.
Gospodarstwo opiera swoją działalność na produkcji wysokiej jakości serów kozich i krowich. Inicjatywa opracowania receptury sera nawiązującego do kulinarnego dziedzictwa Lasowiaków stanowi ważny aspekt rozwoju nowatorskiego podejścia do lokalnej kuchni, pokazywanej w ciekawy, autorski i nowoczesny sposób. Jest to szczególnie ważne w budowaniu marki regionu lasowiackiego oferującej tradycyjne, regionalne produkty.
Gospodarstwo aktywnie uczestniczy we wszelkiego rodzaju wydarzeniach mających na celu pokazanie potencjału jaki niesie ze sobą sięganie do lasowiackiego dziedzictwa kulturowego w prowadzonych lokalnie gospodarstwach i przedsiębiorstwach. Ratajka prowadzi zajęcia dydaktyczne w zakresie przetwórstwa własnych płodów rolnych. Edukuje odwiedzających gospodarstwo w zakresie racjonalnego i zdrowego odżywiania.