województwo: podlaskie
powiat: hajnowski
gmina: Narewka
kod i poczta: 17-220 Narewka
produkcja roślinna: zboża, zioła, miododajne
produkcja zwierzęca: inne
inne rodzaje aktywności: Agroturystyka
wybrane tematy prezentacji:

Technologie przyjazne środowisku i przeciwdziałające zmianom klimatu

:: gospodarowanie wodą, mała retencja, „oszczędne” nawadnianie

:: bilansowanie nawożenia azotem, fosforem, wapnowanie

:: bilansowanie materii organicznej w glebie, zmianowanie, płodozmian, nawożenie organiczne

Kontakt za pośrednictwem doradcy:

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Szepietowo Wawrzyńce 64 18-210 Szepietowo
Łukasz Mioduszewski
Główny specjalista ds. użytków zielonych w dziale Technologii Produkcji Rolniczej i Doświadczalnictwa
lmioduszewski@odr-szepietowo.pl

86 275 89 16

Data wpisu 11.05.2022

Dwór Bartnika w Narewce to komfortowy kompleks wypoczynkowy zlokalizowany w samym sercu Puszczy Białowieskiej . Pokoje gościnne, stylowa restauracja ,,Carska Komnata,, , sala bankietowa , sala fitness i SPA oraz Muzeum Pszczelarstwa otwarte są przez cały rok.

Dwór Bartnika położony jest na malowniczej działce. Na terenie znajdziemy dużo zieleni , taras restauracyjny , wodospad, plac zabaw dla dzieci , altanę oraz bezpłatny parking dla samochodów osobowych i autokarów. W restauracji ,,Carska Komnata,, serwowane są najlepsze specjały kuchni regionalnej , kresowej , dania z miodem, potrawy z dziczyzny, wędliny własnego wyrobu , własne wypieki.

W budynku znajduje się muzeum , gdzie różnorodny zbiór przedmiotów o tematyce pszczelarskiej prezentowany jest w takich działach jak: numizmatyka , filatelistyka , birofilistyka , trafika , szkło i porcelana , obrazy olejne , haft krzyżykowy , krawaty , exlibrysy , stary sprzęt pszczelarski , karty telefoniczne, zegary , heraldyka , akcje i obligacje , kolekcja uli w ogródku pszczelarskim. Są to : ule kłodowe , kószki – czyli ule słomiane oraz ule figuralne. Wiele eksponatów to prawdziwe rarytasy. Po muzeum oprowadzają często sami właściciele, opowiadając bardzo ciekawe historie o pszczelarstwie, o produktach pszczelich  i życiu owadów.

Dwór Bartnika jest położony na terenie Puszczy Białowieskiej, gdzie tradycje pszczelarskie sięgają czasów bartnictwa i każde spotkania, rozmowy, dyskusje  przyczyniają się do rozwoju pszczelarstwa, do propagowania zdrowego stylu życia, do spożywania produktów pszczelich, które są produktami nieprzetworzonymi, mającymi odżywcze i lecznicze właściwości dla człowieka. Goście odwiedzający obiekt są częstowani  miodem z własnej pasieki. Można też kupić miód bezpośrednio z pasieki o niepowtarzalnym smaku i właściwościach – Fenomen Natury – miód z pyłkiem ,mleczkiem i kitem potrójnie uszlachetniany, pyłek kwiatowy  i inne miody odmianowe.

Potencjał produkcyjny i uzyskiwane wyniki

Leśna Pasieka oferuje:

  • pyłek kwiatowy: cudowny eliksir, zawiera wszystkie składniki potrzebne dla życia i zdrowia: węglowodany, tłuszcze, składniki mineralne, olejki eteryczne, hormony, enzymy i stymulatory wzrostu oraz wszystkie witaminy, które występują w stanie naturalnym w przyrodzie.
  • miody odmianowe: malinowy, wielokwiatowy, lipowy i spadziowy
  • miód pszczeli z pyłkiem, mleczkiem i kitem potrójnie uszlachetniony FENOMEN NATURY.
  • propolis – jest to smolista substancja zbierana z roślin i drzew i odpowiednio przerobiona w ulu. Posiada ogromne właściwości bakteriobójcze, znieczulające i regenerujące.
  • mleczko pszczele – jest wydzieliną gruczołów gardzielowych młodych pszczół. Posiada niezwykłe właściwości bakteriobójcze i odmładzające. Jeszcze w rozcieńczeniu 1:1000 hamuje rozwój bakterii. Ale najważniejsze dla Pań, że przy kuracjach mleczkiem zauważono szybkie wygładzanie się skóry i zmniejszanie zmarszczek, a zatem lekkie odmładzanie.

Produkty te pozyskujemy w pasiekach ustawionych w najdzikszych ostępach dziewiczej przyrody, na terenie Puszczy Białowieskiej.

Naszą specjalnością jest leśny miód pszczeli z dodatkiem pyłku kwiatowego, propolisu i mleczka pszczelego mający właściwości : lecznicze, odżywcze i kosmetyczne. Prowadzimy sprzedaż wysyłkową .Nasze produkty to źródło zdrowia, urody i długowieczności.

Miód pozyskujemy z pasiek ustawionych w środku Puszczy Białowieskiej, gdzie czyste powietrze, cisza, różnorodność dzikich roślin, nie występujących gdzie indziej, decydują o niepowtarzalnym smaku i właściwościach naszych miodów. Część miodu pozyskujemy z naturalnych barci. Przy pasiece istnieje prywatne muzeum pszczelarskie. Czynne codziennie, zwiedzanie po uzgodnieniu telefonicznym.

Kontakt za pośrednictwem doradcy:

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Szepietowo-Wawrzyńce 64

18-210 Szepietowo

Anna Kozłowska

e-mail: akozlowska@odr-szepietowo.pl

tel. 48 502 477 957