województwo: warmińsko-mazurskie
powiat: ostródzki
gmina: Grunwald
produkcja roślinna: warzywa, zioła
produkcja zwierzęca: pozostałe przeżuwacze, inne
inne rodzaje aktywności: Przetwórstwo, :: RHD (Rolniczy Handel Detaliczny), Uczestnictwo w tworzeniu krótkich łańcuchach dostaw
wybrane tematy prezentacji:

Inne

Kontakt za pośrednictwem doradcy:

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie

ul Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn
Rodian Pawłowski
Starszy specjalista ds. produkcji zwierzęcej, chowu i hodowli trzody chlewnej
rodian.pawlowski@w-modr.pl

695 550 460

Data wpisu 29.07.2022

Niewielkie bo tylko 2 hektarowe gospodarstwo Pani Weroniki znajduje się w gminie Gierzwałd w powiecie ostródzkim. Pani Weronika od 9 lat tworzy sery. Jest dyplomowanym serowarem i cheesemongerem. Od ponad 5 lat zajmuje się produkcją serów z mleka koziego i prowadzi markę Koza na Lawendzie. Oprócz codziennych obowiązków związanych z chowem i hodowlą kóz oraz serowarstwem, poświęca czas na edukację. Proponuje warsztaty on-line oraz stacjonarne z zakresu serowarstwa domowego, hodowli kóz i Krótkich Łańcuchów Dostaw (czyli z pola na stół). Prowadzi również spotkania i wykłady o tworzeniu marki osobistej oraz rozwoju lokalnych ryneczków. Organizuje bazarki z rzemieślniczymi produktami.

Poprzez swoje działania Pani Weronika jest jedną z regionalnych liderek w zakresie propagowania rolniczego handlu detalicznego z wykorzystaniem tradycyjnych sposobów sprzedaży  (lokalne bazarki i targi oraz sprzedaż bezpośrednio z gospodarstwa), jak również sprzedaży online poprzez sklep internetowy.