województwo: zachodniopomorskie
powiat: goleniowski
gmina: Goleniów
kod i poczta: 72-131 Goleniów
produkcja roślinna: zboża, warzywa, zioła, miododajne
produkcja zwierzęca: bydło mleczne, drób, konie, owce, pozostałe przeżuwacze, inne
gospodarstwa ekologiczne: ekologiczna produkcja roślinna i zwierzęca
inne rodzaje aktywności: Przetwórstwo, Agroturystyka
wybrane tematy prezentacji:

Inne

Kontakt za pośrednictwem doradcy:

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach

Barzkowice 2; 73-134 Barzkowice
Małgorzata Jędrzejek
Doradca Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Pyrzycach
m.jedrzejek@zodr.pl

693 503 208

Data wpisu 21.11.2023

Gospodarstwo agroturystyczne „Magiczny Zakątek”  istnieje ponad 10 lat i prowadzone jest przez Wioletę i Łukasza Sikora. Położone w małej wsi Tarnówko wśród malowniczych pól i alei dębowej (zabytkowej) w województwie zachodniopomorskim. Powierzchnia gospodarstwa wynosi 2,5 ha.

Na farmie spotkamy wiele zwierząt takich jak: alpaki, osły, konie, krowy, kozy, owce, króliki, kury, gęsi, kaczki i wiele innych. Właściciele prowadzą animaloterapię z naciskiem na alpakoterapię głównie z chorymi dziećmi jak i osobami starszymi.

Poza tym gospodarze produkują ekologiczne warzywa i owoce, wytwarzają różnego rodzaju sery – kozie, krowie, masło, jogurty itp.

Na terenie gospodarstwa prowadzą warsztaty tematyczne takie jak: pieczenie chleba w picu opalanym drewnem, mleczna droga, ekologiczna hodowla gęsi owsianej, farmer i wiele innych.

Właściciele dysponują również  komfortowym w pełni wyposażonym apartamentem przeznaczonym dla gości odwiedzających Magiczny Zakątek. Na obszarze  gospodarstwa znajduje się certyfikowany plac zabaw, balia oraz sauna.

Można również zrelaksować się podczas spływu kajakowego po rzece Inie. Wspaniałe widoki, dzika natura, śpiew ptaków i świeże powietrze wpływają doskonale na wypoczynek i równowagę.

W swojej ofercie mają również zwiedzanie okolicy zabytkowymi samochodami np. Nysa z roku 1960.

Państwo Sikora w 2021 roku w konkursie Mistrzowie Agro zdobyli drugie miejsce w kategorii GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE w województwie zachodniopomorskim.