województwo: lubelskie
powiat: hrubieszowski
gmina: Uchanie
kod i poczta: 22-510 Uchanie
produkcja roślinna: zboża, okopowe, strączkowe, oleiste
wybrane tematy prezentacji:

Postęp biologiczny w produkcji roślinnej i zwierzęcej

:: nowe gatunki i odmiany cechujące się większą odpornością na niekorzystne warunki gospodarowania

:: odmiany tolerancyjne na suszę

:: odmiany tolerancyjne na choroby, szkodniki

Kontakt za pośrednictwem doradcy:

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

Pożowska 8, 24-130 Końskowola
Dominika Jałocha
Specjalista ds. ochrony środowiska
djalocha@lodr.konskowola.pl

601 584 916

Data wpisu 25.10.2021

Pan Norbert Grzeszczyk wraz z żoną Anną prowadzą w miejscowości Miedniki (gmina Uchanie, woj. lubelskie) gospodarstwo rolne o powierzchni 215ha. Gospodarstwo to zajmuje się produkcją roślinną. Córka Państwa Grzeszczyków Ewelina jest pasjonatką koni i w gospodarstwie rodziców utrzymuje 8 sztuk.

Struktura upraw i zasiewów przedstawia się następująco: rzepak ozimy 70 ha, pszenica ozima i jara 117 ha, dynia oleista 5 ha, buraki cukrowe 14 ha, fasola 8,5 ha.

Pan Norbert w swoim gospodarstwie stosuje technikę bezorkową, jedynie buraki cukrowe uprawiane są w tradycyjny sposób. Nowoczesny park maszynowy ułatwia i usprawnia pracę, jak i ma wpływ na terminowość wykonywanych zabiegów. Gospodarstwo jest systematyczne udoskonalane w nowoczesny sprzęt do produkcji rolnej.

W gospodarstwie Państwa Grzeszczyków stosuje się wyłącznie kwalifikowany materiał siewny, który gwarantuje wysoką wydajność i jakość uzyskiwanego plonu – dodatkowo Pan Norbert oferuje materiał kwalifikowany okolicznym rolnikom.

Gospodarstwo korzystało z programu „Modernizacja gospodarstw rolnych” oraz „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej”. Ściśle współpracuje z koncernami chemicznymi SYNGENTA i BASF, które pomagają zwiększyć wydajność upraw w sposób przyjazny dla środowiska.